Główna zawartość

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
czwartek, 28 marzec 2024 19:25

ER-2

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszamy na najtrudniejszy najpiękniejszy szlak rowerowy - ER-2. Zwany Liczyrzepą - przebiega m. in. przez Karkonoski Park Narodowy, daje ogromną frajdę i możliwość sprawdzenia się na podjazdach i zjazdach. Bardziej refleksyjnym i rekreacyjnym rowerzystom zapewnia piękne widoki oraz możliwość jazdy w lesie. Wiele odcinków zostało przebudowanych, dając wygodne asfalty i ścieżki. 

Odnowiliśmy oznakowanie na 227 km trasy. Bawcie się!

 

 

 

piątek, 22 grudzień 2023 17:50

Dobrych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak z bajki :)

piątek, 11 sierpień 2023 17:36

Afryka

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Afryka w zasięgu ręki? Prawie. Skoro już spłynęliśmy Nysą, to przy okazji pozwiedzaliśmy okolice. Jezioro Afryka, monumentalna wieżą ALP (logo by się nawet Sauron nie powstydził), leśne ścieżki Geoparku i spacerek do Parku Mużakowskiego. Świetny pomysł na weekendową wycieczkę...
środa, 02 sierpień 2023 18:25

Park Mużakowski kajakiem

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Rzeka latem, Nysa Łużycka. Fruwały czaple, śmigały zimorodki, dryfowały pontony ze sznapsami (niemieckich seniorów). Wyprawa przy fantastycznym niebie, przez Park Mużakowski, wprost z lądowaniem w tajemniczym miejscu. Przygodowego psa zastąpiła debiutantka Nora, Polcia znowu spała kołysana rytmem wioseł, a reszta podziwiała uroki rzecznego świata.

piątek, 23 czerwiec 2023 17:34

Koło

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Koło i koło, stare i nowe się spotkało. Dla tradycjonalistów koło ma 2 koła. A ten jeden od 1 rzekł "może pokręcimy Razem na kole"... Udało się, 80 km drogą różną. Bo Razem można wszystko, a przynajmniej wiele :)

poniedziałek, 17 kwiecień 2023 20:24

Śmigus

Oceń ten artykuł
(21 głosów)

Słońce zaczyna mocnej przygrzewać. Na drzewach pokazują się pierwsze zielone listki. Powoli wyłania się nasycona śliczną zielenią trawa. Kwitną forsycje, żonkile oraz hiacynty. Ptasia orkiestra rozpoczyna cudowny koncert. Na kamieniu wygrzewa się spragniona słońca jaszczurka. Ludzie stają się jakby szczęśliwsi. Chętniej wychodzą ze swoich domów, aby pospacerować, pojeździć na rowerze, pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody. Wiosna, wiosna, ach to ty.
Czas na rower – szczerze poleca Wojtas (i reszta RB).

wtorek, 04 kwiecień 2023 17:11

Słonecznych świątecznych

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

dni i pogody ducha, niech się stanie ciepło :)

piątek, 31 marzec 2023 16:58

Wiosną na rowerze

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Wiosną na rowerze brzmi sielankowo. Jednak jak to mawiali "w marcu jak w garncu", a obecnie to jakiś podrasowany ten garnek... Walcząc z wiatrem, klucząc między granatem chmur, przemierzając pierwszą zieleń pól i łąk, szukaliśmy pocieszenia w lesie. Bo spokój, bo ptaszki, bo kwiatki. Taki bajer na otwarcie sezonu :)

środa, 22 marzec 2023 20:31

Ślęża

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Rozświetlony budzący się las i wystawa słoneczna na półeczce pod wieżą. Ślęża świętowała pierwszą ciepłą sobotę Razem z nami. Spacerek do góry ścieżkami nieoczywistymi.

Strona 1 z 35