Główna zawartość

niedziela, 02 październik 2022 19:12

Kamienne

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Tym Razem pieszo przez Góry Kamienne. Stożek, Garbatka, Malinówka, Lesiste dwie. Na Lesistej pomyśleliśmy o malinówce... A tu tylko herbata. Ale po drodze jabłka słodziutkie, grzyby dorodne, paralotnie, anioły i historia cicha w Sokołowsku. Niby górki nieduże, ale przewyższenie pokonane większe niż w drodze na Śnieżkę. Taka oto magia w Kamiennych zaklęta.

niedziela, 02 październik 2022 19:04

3górki

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Wystarczy uciec z miasta. Wjechać na 1, 2, 3 górkę i mieć w zasięgu oczu naszą królewnę Ślężę. Po drodze pozbierać kasztany, jabłka i gruszki. Usiąść na trawie, popatrzeć na pierwsze jesienne słońce i mozaikę u stóp... Ot, sobota na rowerze. 

niedziela, 11 wrzesień 2022 13:55

Ramzova

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Kojarzy się Ramzovą ze sportami zimowymi. Okazuje się, że na jesenickich zboczach jest ukryty zapomniany szlak wodospadów. Niejedne z nich - a właściwie przejścia - przyprawiły nas o mocniejsze bicie serc.. Keprnik, Serak, Vouzka i lokalne wyroby - kufek Keprnika wyśmienitego - zaliczone :)

niedziela, 11 wrzesień 2022 13:37

Karkonoska 2022

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeśli ktokolwiek powie, że jest za stary/zmęczony/nie ma czasu na ruch i podejmowanie wyzwań, to powinien poznać Anię. Babę Anię...

Relacja.

wtorek, 14 czerwiec 2022 18:01

Bóbr 2022

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Spływ nad spływami! Nowy odcinek dla nas, Włodzice - Bolesławiec, i 17 kajaków (!). Roześmiane Panie i Panowie, młodzież piękna i zwiewna, maleńka Polcia, i oczywiście Lupus, przygodowy pies. Śmiech Karoliny niósł się po rzece, jaskry roztaczały swą woń, a kaczki udawały, że ich nie ma. Przygód też nie zabrakło - kręciliśmy odcinek 'Słonecznego patrolu', topiliśmy okulary i Iphony, jedliśmy kiszone rzodkiewki i uprawialiśmy ciąganie... Doświadczenie pokazało, że nawet dziurawe wiaderko się przydaje, a na wszystko pomaga dobry humor i miłe towarzystwo, choć niekoniecznie Imperatora Miłości. Nie wiecie, o co chodzi? Cóż, kto nie płynął, ten trąba :)

piątek, 29 kwiecień 2022 17:25

Rudawy z dala od ludzi

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Rudawy bez ludzi. Tonące w śnieżycach (nie śnieżycy), z zapowiedzią powodzi pierwiosnków. Przynoszące zrozumienie, słońce na łąkach i piki skał w morzu drzew. Ludzie gdzieś tam na głównym szlaku, ale przy kapliczce tylko my, Razem. Ostra Mała zdobyta ponownie przez Małą ostrą, Skalnik dla Asi do kolekcji, Szubieniczna mimochodem, i wspinaczka skalno-jeżynowa z widokiem na Czubatą. Tak pusto, że nawet dzika owca umknęła zaskoczona ... 

piątek, 15 kwiecień 2022 20:35

Spokojnych Świąt.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
piątek, 15 kwiecień 2022 16:49

Góry Kaczawskie

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Zawiadamiamy, że z przyczyn absolutnie oczywistych dyktowanych nasilonym oddziaływaniem promieniowania słonecznego udaliśmy się w Góry Kaczawskie (w zamian Rudawskich). Ciąg przyczynowo-skutkowy sprowadził nas na ścieżki małej Korony tego pasma, implikując widok na Rudawy z pewnej odległości.

P. S. No takie słońce było, że trza po łąkach dygać, a nie w cieniu po skałach :)

niedziela, 30 styczeń 2022 12:07

ER - 4

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i RB zachęca do zaprzyjaźnienia się z odnowionym szlakiem rowerowym ER - 4. Z Jawora, miasta z Kościołem Pokoju, do Zgorzelca, które wraz z Görlitz tworzy polsko-niemieckie Europa Miasto. Można przemierzyć 120 km przez Pogórze Kaczawskie, z widokiem na Zamek Grodziec i Pałac Brunów - wprost na samą granicę z naszymi sąsiadami.

sobota, 29 styczeń 2022 18:12

ER - 7

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rękami RB oddaje Wam w użytkowanie odnowiony szlak rowerowy ER - 7. Ciekawa trasa Pogórzem Izerskim, z Mirska do Zgorzelca lub Zgorzelca do Mirska. 52 km ukazujące przemiłe dla oka łagodne krajobrazy i architekturę Górnych Łużyc.

Strona 1 z 34